czwartek, 28 marca 2013

Lekcja 24

Wesołych Świąt Wielkanocnych






 Praca z arkuszem kalkulacyjnym - ciąg dalszy

Kontynuacja pracy z arkuszem kalkulacyjnym Microsoft Office Excel.


sobota, 23 marca 2013

Lekcja 23

Praca z arkuszem kalkulacyjnym - ćwiczenia - ciąg dalszy

Kontynuacja pracy z arkuszem kalkulacyjnym Microsoft Office Excel.



Lekcja 22

Praca z arkuszem kalkulacyjnym - ćwiczenia

Praca z arkuszem kalkulacyjnym Microsoft Office Excel.


Lekcja 21

Praca z arkuszem kalkulacyjnym - funkcje trygonometryczne

Funkcje trygonometryczne  – funkcje matematyczne wyrażające między innymi stosunki między długościami boków trójkąta prostokątnego względem miar jego kątów wewnętrznych.
Do funkcji trygonometrycznych współcześnie zalicza się: sinus, cosinus (inna pisownia: kosinus), tangens, cotangens (kotangens), secans (sekans), cosecans (kosekans), z czego dwóch ostatnich obecnie rzadko się używa.


Lekcja 20

Praca z arkuszem kalkulacyjnym- funkcje kwadratowe- ciąg dalszy



Lekcja 19

Praca z arkuszem kalkulacyjnym - funkcje kwadratowe

Arkusz kalkulacyjny to program komputerowy przedstawiający dane, głównie liczbowe, w postaci zestawu dużych tabel dwuwymiarowych, pozwalający na automatyczną obróbkę tych danych oraz na prezentację ich w różny sposób. Popularny program stosowany w księgowości oraz w biurze.


Lekcja 18

Przyszła praca

Moim wymarzonym zawodem byłoby zostanie psychologiem.

Taki pomysł narodził się w mojej głowie kilka lat temu, kiedy jednoznacznie stwierdziłam, że czuję się potrzebna i powinnam nieść pomoc innym ludziom. Praca to nie tylko odbieranie co miesięcznej wypłaty, to również satysfakcja spowodowana pogłębianiem swojej wiedzy na temat świata, ludzi, rozwijaniem swoich umiejętności, a nade wszystko posyłanymi uśmiechami pełnymi wdzięczności. To dla mnie wystarczający akt zapłaty, mieć świadomość, że ludzie wokół czują się szczęśliwi z mojej przyczyny.

 

Lekcja 17

Praca z edytorem tekstu - tabele, krzyżówki, zestawienia

Dzięki MS Office Word możemy również wykonać tabele, zestawienia i krzyżówki, korzystając z funkcji wstawiania tabeli i jej formatowania.


Lekcja 16

 Praca z edytorem tekstu - równania i wzory matematyczne

MS Office Word może służyć do zapisu równań i wzorów matematycznych. Program Word automatycznie konwertuje równanie podczas wpisywania, nadając mu profesjonalny format.
Aby wstawić równanie trzeba na karcie wstawianie w grupiesymbole kliknąć strzałkę obok pozycji równanie. Następnie należy kliknąć wstaw nowe równanie i wpisać formułę matematyczną.


Lekcja 15

  Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku!!!




Lekcja 14

                              Praca z edytorem tekstu - tablica Mendelejewa